Cuda się zdarzają, czyli o uzdrowieniach – 11.05.2024

Gdyby cuda były powszechne… czy nadal tak bardzo byśmy za nimi tęsknili? Gdyby zdarzały się na zawołanie, czy wciąż docenialibyśmy niewiarygodność i nieprawdopodobieństwo ich zaistnienia? Gdyby każdy chory doznawał cudownego uzdrowienia, czy miałby siłę, by wytrwale pragnąć bliskości tylko Jedynego? Czy otrzymując wszystko tak po prostu byśmy nadal potrafili oddawać chwałę Temu, od którego to wszystko pochodzi?
Zadajmy sobie te pytania, rozejrzyjmy się po obszernych przestrzeniach naszej codzienności oraz po tych zakamarkach, w które rzadko zaglądamy i zobaczmy czy naprawdę to wszystko co jest, jest powszechne, zwyczajne, oczywiste, należne i ponadto – zdobyte przez nas samych…
A może wtedy zdarzy się ten najwłaściwszy i najpotrzebniejszy nam uzdrawiający cud…

Pierwsza sobota po długim weekendzie majowym, czyli 11.05.2024 to najlepszy dzień na Dominikańską Szkołę Wiary. Dlatego zachęcamy do zarezerwowania sobie około 3h na Mszę świętą i spotkanie w temacie uzdrowień, a nawet cudów.

To o. Rafał Groński – dominikanin, architekt, absolwent teologii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, autor książki „Wcielenie jako akt miłosierdzia w Sumie teologii św. Tomasza z Akwinu”, a obecnie duszpasterz pielgrzymów, odpowiedzialny za “Księgę Łask” ze świadectwami uzdrowień i rekolekcjonista, czuwający nad warsztatami muzycznymi da nam wykład Cuda się zdarzają, czyli o uzdrowieniach

Już z powyższego opisu wynika dlaczego właśnie taki temat zaproponował nam dominikanin obecnie mieszkający w klasztorze Gidelskim, gdzie mieści się Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Gidlach słynące nie z czego innego jak z działania uzdrawiającej mocy Bożej przez wstawiennictwo Maryi. W roku 2023 dominikanie wraz z wiernymi świętowali setną rocznicę koronacji figurki Matki Bożej Gidelskiej. Miejsce to jest również jednym z ostatnich przystanków na trasie Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, więc wielu białostockim pątnikom na pewno jest znane i bliskie.

Ojciec proponuje nam teologiczne spojrzenie na fenomen uzdrowień plus świadectwa z pierwszej ręki. Na co dzień ojciec spisuje świadectwa ludzi uzdrowionych w Gidlach (sanktuarium MB Uzdrowienia), kontaktuje się z nimi jakiś czas po zgłoszeniach etc.

PLAN NA SOBOTĘ
ARKADY KATEDRALNE (wejście A)
Kaplica
10:00 – Msza Święta
Sala DA „Przystań”
11:00 – Wykład / przerwa / dyskusja
13:00 – Przystań na chwilę – rozmowy niedokończone