Różaniec drogą miłości. – 23.10.2024

Październik nieodłącznie związany jest z modlitwą różańcową. Tak dobrze znaną, a czasem tak bardzo zaniedbaną. Często uważaną za najprostszą, a z drugiej strony bardzo wymagającą. Czym jest ta modlitwa? Co w niej się kryje? Jak ją postrzegać? Może jak z niej korzystać? Jaki ma sens? Na tego typu pytania, czy zagadnienia poprosimy o odpowiedź naszego gościa – ojca dominikanina Marcina Ruteckiego – 23. października na spotkaniu zatytułowanym „Różaniec drogą miłości„.

o. Marcin Rutecki OP w Korbielowie (gdzie aktualnie mieszka) jest lektorem konwentu, kustoszem kaplicy na Hali Miziowej, zajmuje się przygotowaniem młodzieży i dorosłych do bierzmowania, a także prowadzi katechezy dla dorosłych. Ma również swój aktywny wkład w dzieło na YT „Droga do Jezusa” – czyli codzienne komentarze do Ewangelii adresowane do dzieci w wieku szkolnym.

Zgodnie z nowym rozkładem, zapraszamy Was w środę 23 października 2024r.:

Bazylika Katedralna
18:00 – Msza Święta

ARKADY KATEDRALNE (wejście A)
Sala DA „Przystań”
19:00 – wykład | przerwa | dyskusja